Daruj srdce

KLOKÁNEK - FOND OHROŽENÝCH DĚTÍ
Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče (osvojení, pěstounská péče, svěření do výchovy třetí osoby).

Klokánky mají pověření MPSV jako zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, proto mohou přijímat děti na základě žádosti rodičů, soudního rozhodnutí (předběžné opatření nebo rozsudek), žádosti orgánu sociálně-právní ochrany dětí i na základě žádosti samotného dítěte či osoby, která malé dítě nalezne opuštěné nebo v jiné krizové situaci. V těchto případech mohou děti v Klokánku zůstat i proti vůli rodičů až do té doby, než soud rozhodne o předběžném opatření. Většina přijatých dětí má stejnou anamnézu jako děti přijímané do ústavní výchovy – zanedbávání, domácí násilí, neschopnost zajistit řádnou péči, týrání, zneužívání, bytové důvody, a někdy i hospitalizace osamělého rodiče či svěření dítěte za účelem zajištění náhradní rodinné péče.

Vice informací naleznete na: http://www.fod.cz/ 

 

 

JAK MOHU POMOCI?

 

  • Stačí, když vyberete organizaci, které byste chtěli pomoci. Seznam vybraných organizaci se nachází níže.
  • Po výběru organizace budete mít možnost přečíst si více informací a seznámit se s daným projektem. Na konci každé stránky je tlačítko, které Vás přesměruje na uskutečnění Vaší platby.
  • Cena jednoho srdíčka je 10 Kč.
  • Platba je dobrovolná a je jen na Vás kolik se rozhodnete přispět. Platbu můžete kdykoliv opakovat, případně můžete přispět i na více projektů. Vše je jen a jen na Vás.
  • A nezapomeňte, Saint-Gobain přispěje 10x více. Za každé zakoupené srdíčko věnuje dalších 100 Kč.

Zadejte prosím přidělené heslo.

Pokud nemáte heslo dosud přidělené, zašlete prosím žádost na emailovou adresu 350@saint-gobain.com.

Je nám líto, ale zadané heslo je chybné.

Zadejte heslo: