2022  2021  2020  2019  2018  2017  2016  

Online konference 2021

  • Inovace ve stavebnictví

 

Šetrnější, efektivnější a kvalitnější výstavba budoucnosti.
Inovace v technologiích a materiálech jsou tím, co nám k tomu pomůže. Odhady mluví o tom, že v průběhu následujících 20 let by automatizace mohla nahradit asi 50% současné práce související se stavbou. Zbylá polovina zůstane na člověku. Třeba na architektech a developerech, ale i těch, kteří inovace vymýšlejí. A právě oni budou hosty speciálu Saint Gobain Fóra.

 

Až z daleké Nové Kaledonie se s námi spojí architektka navrhující mrakodrapy Eva Le Peutrec, z Řecka se k ní připojí developer Omar Koleilat, ze společnosti CRESTYL. O stavebnictví 4.0 promluví Jan Fibiger, z Nadace ABF. Na konkrétní inovace a zejména 3D tisk se zaměří Miloš Hutník z divize Weber. Vojtěch Zítek z divize RIGIPS a Pavel Rydlo z divize ISOVER přiblíží chystané novinky.

 

 

 

 

 

  • Chystané novinky ve stavebnictví pro rok 2022

 

Co nového přinese rok 2022 v přípravě staveb z pohledu norem, vyhlášek a další legislativy? Přípravy na účinnost nového stavebního zákona od července 2023 nejsou jediným, co stavebníky čeká. Mění se i normy o požární ochraně, nároky na energetickou účinnost budov, nebo digitální formu projektů. O státní stavební správě a digitalizaci budeme diskutovat s Náměstkyní ministryně pro místní rozvoj pro výstavbu a veřejné investování Marcelou Pavlovou a ředitelem odboru Koncepce BIM z České agentury pro standardizaci, Jaroslavem Nechybou. Pohled z terénu doplní ředitel Stavebního úřadu Prahy 8, Pavel Kryštof.

 

O nové kategorizaci staveb z hlediska požární ochrany nám víc řekne Michal Valouch z Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru. Nebudou chybět ani detaily ohledně požadavků na energetickou efektivitu budov, na kterou se zaměří Michal Čejka z Šance pro budovy. A přijde i výrobce stavebních materiálů – na požadavky požární ochrany nebo zateplení se zaměří Miloš Hutník ze společnosti Weber.

 

 

 

 

 

  • Bez peněz se stavět nedá! - Poradí si trh se zdražováním materiálů a prací

 

Poradí si trh se zdražování stavebních materiálů a prací? Ceny za bydlení – téma, které každý den plní stránky novin i zpravodajských serverů. Ceny výrazně rostou v celé Evropě, Česko a zejména Praha ale vynikají. I při rostoucích příjmech je tak bydlení čím dál nedostupnější. A zdražování stavebních materiálů situaci jen zhoršuje. Zajímat nás budou hlavně možnosti financování, a jak si se stávající situací umějí poradit obce.

 

Hostem bude jak ředitel Státního fondu pro životní prostředí, Petr Valdman, tak výkonná ředitelka Svazu měst a obcí, Radka Vladyková. Reagovat budou na konkrétní zkušenosti starosty Hrádku nad Nisou, Josefa Horinky, ale i na konkrétní čísla z trhu stavebních materiálů, která zanalyzuje technický šéf ÚRS, Jan Blahoňovský. Za soukromý sektor doplní možnosti financování Pavel Kliment, partner společnosti KPMG. A nebude chybět ani pohled výrobce stavebních materiálů Saint-Gobain s tipy, jak ušetřit.

 

 

 

 

 

  • Udržitelné stavebnictví se stává realitou - Jsou na to ale peníze?

 

Udržitelné stavebnictví se stává realitou - Jsou na to ale peníze? Konference přináší různé pohledy na udržitelné stavebnictví a povídat si budeme o situaci jak v České republice, tak i ve světových metropolích. Vysíláním pro architekty, projektanty a další profesionály z oboru stavebnictví vás provede moderátorka a novinářka Michala Hergetová.

 

Pozvání přijali: Pierre-André de Chalendar - generální ředitel a předseda představenstva Saint-Gobain Group Karel Havlíček – vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Eva Jiřičná – architektka, designérka a publicistka Tomáš Rosák - generální ředitel Saint-Gobain pro ČR a Východní Evropu Petr Valdman - ředitel Státního fondu životního prostředí Miloš Hutník - zástupce Weber pro odbornou veřejnost V reportážích vystoupí hosté Hana Pejpalová, ředitelka Státního fondu podpory investic a Luboš Nobilis, environmentální konzultant firmy ECO trend. Online konference je zařazena do CŽV ČKAIT a ČKA. Ke sledování vás zve společnost Saint-Gobain.

 

 

 

 

  • Krize bydlení - Bude v Česku kde bydlet?

 

V Česku chybí byty. Jen v Praze zhruba 20 tisíc. V Brně je to podobné a povolování nových staveb nezrychluje, dokonce naopak. To se projevuje na cenách.Ty v metropoli stouply u rezidenčního bydlení za posledních 5 let skoro na dvojnásobek a další krajská města na tom nejsou o moc lépe.Co může situaci změnit? Má vůbec Česko koncepci bydlení? A jakou roli by v ní mělo sehrát družstevní nebo nájemní bydlení? Zeptáme se na dalším Saint-Gobain Fóru 2021. TÉMATA: Koncepce bydlení v ČR – Jana Hanzlíková, náměstkyně MMR pro řízení sekce bydlení a sociálního začleňování. Plány Prahy na dostupné bydlení a zkušenosti ze světových metropolí – Hana Kordová Marvanová, pražská radní a Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank.

 

Výhody a nevýhody družstevního bydlení – Martin Hanák, ředitel odboru metodiky Svazu českých a moravských bytových družstev. Vývoj na realitním trhu – Jan Hrubý, generální ředitel a vicepresident RE/MAX ČR. Jakým způsobem se staví a jak se stavět bude – Tomáš Kadeřábek, ředitel Asociace developerů a Miloš Hutník z divize Weber, za výrobce stavebních materiálů. Vysíláním vás bude provázet moderátorka Michala Hergetová. Dívejte se!

 

Zadejte prosím přidělené heslo.

Pokud nemáte heslo dosud přidělené, zašlete prosím žádost na emailovou adresu 350@saint-gobain.com.

Je nám líto, ale zadané heslo je chybné.

Zadejte heslo: