Saint-Gobain Fórum v roce 2022
Další webinář vysíláme již 27. 5. od 10:00
Saint-Gobain Building Glass: Účinná ochrana ptactva v architektuře
Pomůže vám pochopit proč může být sklo pro ptáky nebezpečné, jaká jsou stávající možnosti a kde hledat pomoc při návrhu.
S produktovou řadou 4BIRD® přináší Saint-Gobain Building Glass řadu skel s účinnou ochranou proti ptactvu v kombinaci s protislunečními povlaky COOL-LITE® – které architektům umožňují navrhovat pláště budovy bez kompromisů v estetice nebo vlastnostech.
Na jaká témata se můžete těšit?
• Proč může být sklo pro ptáky nebezpečné?
• Jaké jsou stávající možnosti ochrany?
• Povíme si, jak na efektivní řešení šetrná pro ptactvo.
Zhlédněte zpětně vysílání další Saint-Gobain konference:
Jak na energeticky úsporné a zdravé domy?
Systémová řešení, která šetří energii.
Úsporný, pasivní, soběstačný nebo multikomfortní může být rodinný i bytový dům.
Ve vysílání se dozvíte, kolik zaplatí běžná rodina za elektřinu či plyn a kolik se dá úsporným domem vlastně ušetřit.
S ekonomem Natlandu Petrem Bartoněm rozebereme, jak odhaduje a čím se řídí vývoj cen energií.
Na první soběstačný dům v Česku se zaměříme s jeho majitelem Pavlem Podruhem, kterého doplní Miloš Hutník - zástupce výrobce stavebních materiálů.
Jakub Benda ze společnosti Saint-Gobain a architekt Miroslav Marko vám představí pojem Multikomfortní dům. Osobní zkušenost pak doplní uživatel takového domu - Libor Novák.
Nebude chybět ani přehled aktuálních dotací a finančních možností od Jana Kříže z ministerstva životního prostředí.
Účastníci konference:
- Petr Bartoň - hlavní ekonom Natland
- Jan Kříž - náměstek ministra životního prostředí
- Miloš Hutník – zástupce divize WEBER pro odbornou veřejnost
- Jakub Benda - Marketing and Communications director Saint-Gobain CZ a SK
- Pavel Podruh - zakladatel projektu Český soběstačný dům
- Miroslav Marko – architekt
- Libor Novák - majitel multikomforního domu Saint-Gobain
Předchozí webinář se zaměřil na téma:
Weber: Renovace, čištění fasád, zateplení budovy
Tak, jako se staráme o každou část domu, je třeba udržovat i fasádu. U fasády to platí dvojnásob.
Fasáda, to je přece kabát domu. Každý, kdo jde okolo, si ho může prohlédnout.
Dozvíte se odpovědi nejen na tyto otázky:
Jaká by naše fasáda měla být? Měla by být hezká, dlouho čistá, bez řas a plísní. A to vše s minimálními náklady.
U fasád se zateplovacím systémem, je dobré si uvědomit, jak dlouho už ho na fasádě máme. Jakou tloušťku izolantu jsme tenkrát použili. Nebylo to málo už v době, kdy jsme fasádu zateplovali?
Bude stačit pouhá renovace povrchu zateplovacího systému nebo je nutné na stávající zateplení přidat ještě několik centimetrů tepelné izolace s novou základní vrstvou a novou omítkou?
Ve webináři vystoupí:
- Tomáš Pošta, produktový manažer divize Weber
- Miroslav Trojan, marketingový manažer divize Weber
- Václav Štefan, specialista na čištění fasád